Luboš Andršt LUBOŠ ANDRŠT (* 26. 7. 1948 Praha) Luboš Andršt Blues Band - Crossroads (ukázka z DVD Blues Alive & Well)

Bluesový, jazzový, jazzrockový a artrockový kytarista, skladatel a pedagog, syn význačného českého hokejisty, sportovního činovníka JUDr. Zdenka Andršta a bratranec známého muzikanta Petra Jandy, je výrazný hráč posledních 3 dekád, během nichž působil v nepřeberné řadě nejrůznějších formací - beat-rockoví George & Beatovens, blues-rock-soul Framus Five, Jazz Q Martina Kratochvíla (martinkratochvil.com), blues-rockový Energit, Blues Band Luboše Andršta, slovenský art-rock Collegium Musicum (collegiummusicum.sk), fusion combo Krátké spojení atd. Na kontě má neuvěřitelně rozsáhlou diskografii (discogs.com) a spolupracoval s četnými význačnými hudebníky: bubeník Anatoli Kohout, baskytarista Vladimír Padrůněk, multiinstrumentalista, skladatel a filmař Jiří Stivín (jiri.stivin.cz), slovenský zpěvák, skladatel, organizátor, moderátor, manažer a dramaturg Peter Lipa (peterlipa.com), kytarista a skladatel Rudolf Dašek, skladatel, dirigent a pedagog Milan Svoboda (milansvoboda.com), Vladimír Mišík (vladimirmisik.cz), pianista a skladatel Emil Viklický (viklicky.com), slovenský komponista a hráč na klávesové nástroje Marián Varga (marianvarga.sk), zpěvák, skladatel a politik Michal Prokop (michalprokop.cz), rockový houslista Jan Hrubý (janhruby.eu), portsmouthský zpěvák, harmonikář, herec a moderátor Paul Jones (pauljones.eu), surreyská folk-teen pop-bluesrocková autorka, zpěvačka a herečka Dana Gillespie (dana-gillespie.com), houstonská boogie-woogie-soul-swamp bluesová pianistka, vokalistka, skladatelka, perkusistka a zpěvačka Katie Webster, losangeleský Stonefree Czexperience Dani Robinson, memphiská r&b-bluesrocková legenda B. B. King (bbking.com), mississippský soul-Chicago-electric-bluesový žpěvák a kytarista John Primer (johnprimerblues.com), německý jazz kytarista Toto Blanke, wangenský bluesový kytarista, harmonikář, autor, zpěvák a učitel Ignaz Netzer (ignaznetzer.de), peekskillská blues-swing-rock-pop-funková zpěvačka Tonya Graves, zgłobieńský skladatel, kytarista, harmonikář, zpěvák a básník Tadeusz Nalepa atp. V zahraničí účinkoval např. na Kubě, v Polsku, Německu, Francii, Finsku, Turecku, Lucembursku, Rusku, Alžírsku, Japonsku, USA, Hong-Kongu aj.
lubosandrst.cz

Luboš Andršt - Moment In Time (Arta Records 2008)