Pražská Reduta

 

ŠAVLE MEČE

Jiří Hála (bs, fl), Rostislav Fraš (as, ss), Filip Spálený (b), Milan Potoček (kb), Radek Zapadlo (ts), Jan Šatra (tb), Radek Němec (tr), Filip Jeníček (ds), Jiří Milota (g), Martin Streško (v)
Šéfem 10tičlenné funk-jazzové dechovky je saxofonista, flétnista a aranžér Jiří Hála, absolvent Pražské konzervatoře u profesorů Válka, Malotína a Riedlbaucha. (Je ale členem a v některých případech i leaderem ansámblů Chicken Soup, Petr Zeman Quintet, Veleband, Friends Michala Prokopa atp. Spolupracoval též s Pražským Big Bandem Milana Svobody, ContraBandem, Orchestrem Gustava Broma, TOČRem a dalšími soubory.)

Kapela vznikla na podzim 1994 a její snahou bylo hrát fúzi jazzu a rocku - rocková rytmika a nad tím 5tičlenná jazzová dechová sekce, nejprve jako čistě instrumentální těleso. Později ke spolupráci přizvala harmonikáře a zpěváka Ondřeje Konráda, s jehož příchodem se hudební pole rozšířilo o blues. Posléze O. Konráda na postu zpěváka střídá Martin Streško, s nímž se formace začíná přiklánět k prvkům funku a fusion, instrumentálně ovšem zůstává v oblasti pop-jazzu, jazz-rocku a jazzu. Za období své existence se v obsazení vystřídala nepřeberná spousta muzikantů, kteří účinkovali na mnoha koncertech, festivalech a klubových vystoupeních doma i v zahraničí. Celý ‘zvěřinec’ občas označovaný jako ‘čeští Blues Brothers’, je v klubu schopný do běla rozžhavit i náhodného návštěvníka.

 

Šavle meče (Gallup Music 2000)