BILL STEWARD (* 18. 10. 1966 Des Moines, Iowa)

Bill Steward je podle mého mínění jedním z nejlepších současných bubeníků na světě. Hrával hodně se Scofieldem, Methenym, Hallem… s Billem jsme se potkali při studiích.' Rudy Linka
Na bicí stejně jako na piano se naučil sám. Hrával ve školních kapelách i školním pochodovém orchestru. Po střední škole nastoupil na University of Northern Iowa v Cedar Falls, kde začíná (kromě školního orchestru) hrát také s prvními jazzovými partami. Poté se přesouvá do Wayne v New Jersey, kde potkává Dava Samuelse, Rufuse Reida nebo Joe Lovana.

V r. 1998 odchází do Brooklynu v New Yorku a začíná si budovat jméno při různých jam sessions, čímž se dostává k prvním vystoupením s triem Larry Goldingse.

Na jednom vystoupení v Audie's Clubu ho zahlédl Maceo Parker a pozval k nahrávání (Roots Revisited - Verve Records 1990). Jméno si ale udělal až 5tiletým působením v triu Johna Scofielda (1990 - 95). Dnes hraje a skládá pro své jazzové projekty (např. s Davem Hollandem či Marcem Coplandem), ale i počiny řady dalších světových muzikantů vskutku zvučných jmen (Kevin Hays, Moncef Genoud, Geri Allen ad.)

Rudy Linka Trio: Trip - Jiří Vaněk 2005 Kevin Hays - What Survives - Independent 2005