JOZEF "DODO" ŠOŠOKA (Slovensko)
věhlasný česko-slovenský bubeník a perkusionista
(www.dodososoka.com)

Představovat ústeckému jazzovému publiku tohoto vynikajícího muzikanta by se mohlo zdát zbytečné. Přesto aspoň ve zkratce. Dodo má za sebou více než 35 let umělecké činnosti, která mu vynesla významné postavení mezi uznávanými sólisty bicích nástrojů a perkusí na Slovensku a vynikající mezinárodní pověst. Díky stipendiu na Berklee College of Music v Bostonu mohl hrát s mnoha vynikajícími hudebníky. Vyvíjí intenzivní koncertní činnost v Evropě, USA a Africe. Je členem a zakladatelem Česko-slovensko-amerického jazzového kvarteta, které vydalo CD Bop Top.

Proslul též jako úspěšný jazzový organizátor mezinárodních projektů a spolupracuje s mnoha slavnými muzikanty, mezi které např. patří Charlie Mariano, Linda Stanko, Paulo Cardoso, Hans Koller, Phil Wilson, Lee Konitz, Tomasz Stanko, Larry Smith, Rick Margitza, Jeff Gardner, Barbara Montgomery, Lee Harper, Lils Mckintosch, Etta Cameron, Monty Waters, Heinrich von Kalnein, Attila Zoller, Wolfgang Pusching, Harry Sokal, Karen Edwards, Rick Keller, Barbara Dennerlein, Wayne Darling, Jan Jankeje, Tom Nicholas, Birelli Lagrene, Eugen Cicero, Wolfgang Lackerschmied a mnoho dalších. V roce 1995 natočil CD ‘Larry Smith and Company Live at Slovak Philharmonic'.

Se svým Slovenským Quintetem zahajoval největší evropský jazzový festival ve Vídni. Měl několik sólových koncertů v Berlíně, turné s legendárním Aladárem Pegem, s Kathy Segal Garcia a Jarkem Smietanou a rovněž i s černošskou zpěvačkou Yvonne Benett v Londýně. Je členem Pražského džezového kvarteta a laureátem americké ceny za hudbu Leo Danihelse a ceny Slovenského hudebního fondu za celoživotní hudební dílo a propagaci jazzu doma i v zahraničí a za věrnost jazzu. V poslední době absolvoval koncerty v Londýně, Kodani, Budapešti, Jeruzalémě, Praze, Pasově, Vídni a Stuttgartu. V listopadu 1998 se uskutečnil jeho sólový koncert v Primaciálním paláci v Bratislavě. V lednu a únoru 2003 absolvoval koncertní turné v okolí kanadského Montrealu, v červnu pak v Japonsku (Tokyo) a koncert se Slovenským jazzovým kvartetem v Berlíně. Sólové koncerty: Mezinárodní festival v Banské Štiavnici, Liptovský Mikuláš, 'Tribute to Koloman Sokol' - v rámci Dnů evropského kulturního dědictví - Martin (září). Doufáme, že zůstane věrný i ústeckému jazzovému posluchačstvu!