IAN HENDRICKSON SMITH
(www.ianhendricksonsmith.com) (* 1974 New Orleans, Luisiana)

Alt-tenor-baryton-saxofonista, flétnista, zkušený bandleader a uznávaný, talentovaný hard-bebopper, ale i bluesman žije v současné době v New Yorku, kam se z amerického jihu přistěhoval v r. 1992. Profesionální hudební kariéru tu započal v r. 1996, po ukončení 4letého studia na Manhattan School of Music. Po r. 1999 figuroval společně s legendárním trombonistou Davidem Gibsonem (jenž se na jazzové scéně etabloval zejména působením v ansámblech Dizzy Gillespie Alumni Big Band a World of Trombones Slide Hamptona) a bubeníkem Joe Strasserem v sestavě The Hot Pants Funk Sextet +1, který mj. pravidelně vystupoval v proslulém jazzklubu Smoke.
 

V New Yorku Ian vede četná uskupení již více než 10 let, nicméně nezřídka funguje též i jako sideman, natáčí i vystupuje s např.: Sharon Jones & The Dap Kings, Mofro, The Charles Mingus Big Band Workshop, Phillip Harper, Etta Jones, David Hazeltine, Melvin Sparks, Danny Moore, Popa Chubby, The J. B.'s (Fred Wesley a Pee Wee Ellis), Adam Scone, Lee Fields, Michael ‘Spike' Wilner, Mark Ronson, Shiner Massive, David Sanborn, The Macktet, The Uptown Quintet atd., atd. Kromě toho rád organizuje nejrůznější klubová setkání a jam sessions v různorodých obsazeních (Ian Hendrickson Smith - ts; Dave Guy - tr; Rick Germanson - p; Neal Miner - db; Brian Floody - ds; Gabriel Roth - tamb., cong. atp.)

Ian Hendrickson Smith - Still Smokin' [Live] - Sharp Nine Records 2004 Adam Scone - Psychedelic Eye - Organtone Records 2005