DAVIDE GIOVANNINI

Nikoli jen brilantní bubeník a vynikající timbalerista, nýbrž i skvělý zpěvák a znamenitý znalec afro-kubánského folklóru. Narodil se v italském Terstu a stát se profesionálním muzikantem se rozhodl již před svým odchodem do Londýna, kde žije od r. 1991. Zde má také výtečnou možnost přicházet do styku s nejrůznějšími hudebními styly (pop, rock, funk, jazz, hip-hop, salsa, brazilský a latinský jazz, afro-kubánská hudba, drum & bass, rhythm & blues…), kterým se tak náruživě věnuje.

Absolvoval nejedno turné s jihoamerickými legendami jako Marcos Valle či Jesus Alemany's Cubanismo a světovými jazzmany - Bobby Watson nebo Jim Mullen.
 

V r. 2005 se zúčastnil rozsáhlého zájezdu se Stevem Winwoodem. Je regulérním členem formace Snowboy & The Latin Section londýnského multižánrového avantgardisty Marka ‘Snowboye' Cotgrovea, jenž je víceméně synonymem britského jazz & latin dance. Jak na jevišti, tak i ve studiu ovšem spolupracoval s řadou světových špiček - Paul McCartney, Lisa Stansfield, Björk, Pet Shop Boys, World Apart, John Scofield, Billy Cobham, Eumir Deodato, Alex Wilson, Negrocan, Pucho & The Latin Soul Brothers, Conjuto Libre's Herman Olivera, filipínské superhvězy Nora Aunor a Jose Mari Chan, brazilci Clare Hirst a Groupo Eleggua, věhlasný jazztrumpetista Roy Hargrove, královna soulu Marlena Shaw či klasický flétnista James Galaway… Během posledních 10ti let též pravidelně vystupuje s vlastním projektem Afroshock.

Paul McCartney - Hope of Deliverance - EMI Records/Virgin Records/PolyGram 1993  Afroshock - Accommodating Gods - Calmi Records 1998