TOMMY ‘TNT' BRENNECK

Výtečný kytarista, zpěvák a producent pocházející - stejně jako mnozí z jeho spoluhráčů (Neal Sugarman, Binky Griptite, David Guy, Homer Steinweiss či Otis Youngblood) - ze society newyorských deep funkerů, nyní regulérně fungující ve funk-soulovém společenství Sharon Jones & The Dap Kings, vedené basistou a producentem Gabrielem Alexanderem ‘Bosco Mann' Rothem, spolumajitelem labelu Daptone Records. Thomas R. Brenneck ovšem intenzivně působí i v soul-funk-rhythm & bluesové kapele původem z newyorského Staten Island - The Budos Band (základní sestava: Daniel Foder - g, b; Thomas Brenneck - g; Brian Profilio - ds; dále ale i řada dalších perkusionistů, dechařů atp.)
 

Uskupení bývá zmiňováno jako parta kolektivně afrobeatem švihlých chlápků produkující syrový, drsný, nicméně na slovo vzatý swing zlatých časů soulové muziky z počátku 70tých let. Je též jedním ze spoluzakládajících členů formace El Michels Affair - newyorských rock-pop-r&b-rap-urban-soundtrack-funkerů, s nimiž natočil např. album Sounding Out The City (Truth & Soul/Fastlife 2005) a příležitostně i hostuje v brooklynském ansámblu provozujícím pestrý sound vycházející z nigerijského afro-beatu, amerického soulu a latinskoamerické taneční muziky - Antibalas Afrobeat Orchestra, ve kterém se v r. 1998 sešli muzikanti z již zavedených bandů jako King Changó, The Soul Providers či The Daktaris.

The Budos Band - The Budos Band - Daptone Records 2005 Antibalas Afrobeat Orchestra - Who Is This America? - Ropeadope Records 2004