BRIAN AUGER (www.brianauger.com) (* 18. 7. 1939 Londýn)

'Brian Auger je jedním z nejlepších Hammondových muzikantů, co jsem kdy v životě vůbec slyšel. Jeho technika je naprosto úctyhodná a množství energie, kterou srší, absolutně bezpříkladné a ohromující. Má obrovský talent a obdivuhodně vřelý a hluboce osobitý cit, to je kombinace vyskytující se jen zřídka. Zasluhuje to nevyšší uznání.' - Herbie Hancock - květen 1995
Legenda britského rhythm & blues, jazzrockový veterán, varhaník a zpěvák - na scéně se objevil v polovině 60. let - jako hráč s proklatě rychlými prsty - v rhythm & bluesových Steampacket s Rodem Stewartem a Julií Driscoll (zhruba od r. 1971 používá příjmení svého manžela, pianisty Keitha Tippetta). S Julií založil v 67tém slavnou skupinu Trinity, s níž o rok později vystoupili na Bratislavské Lyře.
 

Po rozchodu v r. 1970 (pro album Encore se pak sešli ještě o 7 let později) sestavil kapelu The Oblivion Express, která s přestávkami a obměnami funguje dodnes. V 70. letech se opět vrací částečně k jazzu, přičemž v letech 1974 - 75 sklízel úspěchy v USA. Začátkem 90. let objel Brian celý svět (vč. Pyramidy na pražském Výstavišti) díky společnému koncertnímu projektu s Ericem Burdonem, s Oblivion Express natočil album Voices Of Other Times (Sanctuary/JVC Victor 2000). Na něm už hrají jeho současní 'spolujezdci': syn Karma Auger (ds), dcera Savannah Auger (v), kytarista Chris Clermont a basista Dan Lutz. Pod hlavičkou CAB 4 (Favored Nations - 2003) figuruje společně se slavným kytaristou a klávesistou Tony MacAlpinem (mj. člen Sherinianových Planet X), baskytaristou Bunny Brunelem a bubeníkem a členem spolku Niacin Dennisem Chambersem. Brian hrál též i na minulém počinu - Cab 2 - nominovaném na cenu Grammy.

CAB 4 - Favored Nations - 2003 Rudy Rotta & Brian Auger - Captured Live - C&B Media 2006